CDM-voorzitter Velthof: ‘Maatregelen bij doelsturing hetzelfde als bij generiek beleid’
Doelsturing is in het mestbeleid niet altijd makkelijker dan middelvoorschriften. Als de waterkwaliteit niet op orde is, kom je toch bij hetzelfde type maatregelen uit, zegt CDM-voorzitter Gerard Velthof.

Het effect van het weer op de nitraatconcentratie is vaak groter dan het effect van de maatregelen, zegt Gerard Velthof. Hij is voorzitter van de Commissie van Deskundigen Meststoffenwet. - Foto's: Koos Groenewold
Landbouworganisaties spreken van een crisis op mestgebied. Bemestingsnormen worden aangescherpt, de druk op de mestmarkt is hoog en doelen worden niet overal gehaald. Gerard Velthof is voorzitter van de Commissie van Deskundigen Meststoffenwet (CDM) en adviseert het ministerie over het mestbeleid.In december wees het ministerie nieuwe nutriënten verontreinigde gebieden (NV-gebieden) aan. Het Zuidelijk en Centraal zandgebied waren al aangewezen vanwege te hoge concentraties nitraat in het grondwater. In de nieuwe gebieden is de kwaliteit van het oppervlaktewater het probleem. In de NV-gebieden wordt de stikstofgebruiksnorm dit jaar met 5% en volgend jaar met 20% verlaagd voor alle gewassen.
Gaan we daarmee de doelen halen?
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses










de wens naar doelsturing te gaan is groot... op klei spoelt zeer weinig tot niets uit....