Zo sleurde de Europese Commissie het Mercosur-verdrag over de eindstreep
De tactiek van verdeel en heers van de Europese Commissie heeft gewerkt. Er zijn net voldoende toezeggingen gedaan om Italië over de streep te trekken, waardoor het Mercosur-handelsakkoord een meerderheid in de Europese Unie kreeg.

Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft haar doel bereikt: goedkeuring van de EU-lidstaten voor het Mercosur-akkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Foto: Europese Commissie
Het was drie weken op eieren lopen voor de medewerkers van de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Zij had in december een nederlaag geleden, omdat Italië samen met onder andere Frankrijk en Polen de handelsovereenkomst blokkeerde. De Italiaanse premier Giorgia Meloni kon het niet maken om, terwijl heel veel Italiaanse boeren door de straten van Brussel liepen, akkoord te gaan met de deal.
Dus moesten er toezeggingen komen. Bij de Europese Commissie hadden ze al snel in de gaten dat, wat ze ook zouden toezeggen, het onmogelijk zou zijn voor Frankrijk om akkoord te gaan. De enige toezegging waar de Fransen genoegen mee zouden nemen, was de papierversnipperaar, oftewel helemaal afzien van de overeenkomst.
Dit artikel is alleen voor abonnees
Al geabonneerd?
Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement
Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen
Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen
Vorm je eigen mening met opinies en analyses









