Boerin Natalie: ‘Altijd een telefoon op zak om 112 te kunnen bellen’

Zoontje Jip heeft een buisje in zijn luchtpijp. Daarmee mag hij geen seconde alleen zijn. De zorg is soms pittig, het werk op de boerderij is voor Natalie Nauta in Tersoal (Fr.) een uitlaatklep.

Laatst bijgewerkt:
Natalie Nauta (41) woont in Tersoal (Fr.) waar ze met haar echtgenoot YmteJan (48) een bedrijf heeft met 125 melkkoeien. Van de zes kinderen heeft de achtjarige Jip 24/7 toezicht nodig omdat hij een tracheacanule (buisje) in zijn luchtpijp draagt. - Foto's: Anne van der Woude

Natalie Nauta (41) woont in Tersoal (Fr.) waar ze met haar echtgenoot YmteJan (48) een bedrijf heeft met 125 melkkoeien. Van de zes kinderen heeft de achtjarige Jip 24/7 toezicht nodig omdat hij een tracheacanule (buisje) in zijn luchtpijp draagt. - Foto's: Anne van der Woude


"Toen ik vier jaar was, schijn ik eens geroepen te hebben dat ik later met een boer wilde trouwen. Dat herinner ik me niet meer, wel had ik altijd al interesse in de landbouw. Ik ben de mas gaan doen, richting akkerbouw want ik zag een toekomst voor me in de bollenteelt.Het liep anders, ik kwam YmteJan tegen en die heeft melkkoeien. Zo werd ik koeienboerin, wat eigenlijk wel iets grappigs heeft want ik ben bang voor koeien. Ik haal ze wel op uit de wei, help om ze te verplaatsen en ik melk ze. Maar in de stal op de roosters loop ik er liever niet tussen. Dan vind ik ze toch wel heel erg groot.

Wil je reageren? Maak dan gratis een account aan!

Dit artikel is alleen voor abonnees

Al geabonneerd? 

Lees onbeperkt Premium artikelen met een abonnement


Boer beter met onbeperkte toegang tot alle artikelen

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Vorm je eigen mening met opinies en analyses


Bekijk aanbod

Lees meer over


Snel delen


Dagelijkse nieuwsbrief


Reacties

Je bent niet ingelogd


Log in of maak binnen 30 seconden een account aan

Reageer op artikelen en deel je mening met anderen.


Zantinge
13 dec 2021

Is dit niet per ongeluk een mix-up van 4 geïnterviewde vrouwen tegelijk? Ongelooflijk hoeveel ballen die vrouw tegelijk in de lucht moet en blijkbaar ook kan houden zeg, en dan heeft ze ook nog tijd voor af en toe een verzetje. Petje af en een diepe buiging voor deze Nathalie, ik wens haar en haar gezin heel veel geluk en voorspoed!