Varkenshouderij

Nieuws 1 reactie

'Vertrek Vion mogelijk begin van sanering Britse vleesindustrie'

Londen – Het vertrek van Vion van de Britse markt kan een verdere sanering van de vleesindustrie in dat land inluiden.

''Er is een toenemende overcapaciteit door de afnemende aanvoer van dieren. Het is op dit moment voor alle betrokken bedrijven een enerverende situatie,'' zegt directeur Stephen Rossides van de British Meat Processors Association.

Vion bevestigde begin deze week de al tijden in Groot-Brittannië rondzingende geruchten dat het de Britse vleesmarkt volledig in de steek wil laten. Vion probeert al zijn bedrijven daar te verkopen en zegt dat er al heel wat belangstelling is.

Maar veel boeren- en vleesorganisaties zijn er niet gerust of dat ook zal lukken en vrezen voor de toekomst van de hele sector. Rossides zegt: ''Het bedrijf is een grote speler in de vleesindustrie en het vertrek uit ons land roept veel vragen op over de manier waarop de markt en de overblijvende vleesbedrijven zullen reageren op de nieuwe omstandigheden.''

Hoofd veeteelt Pete Garbutt van de National Farmers Union spreekt van grote onzekerheid bij de fokkers.' ''We gaan op korte termijn met Vion om de tafel zitten om te kijken wat dit betekent. Als er aan de contracten van de boeren getornd gaat worden, dan staan we klaar om onze leden bij te staan.''

Ook zijn collega Dafydd Roberts van de Farmers Union of Wales vreest voor de onzekerheid "en dat komt dan ook nog nu we de winter in gaan met hogere kosten door het slechte seizoen. Vion moet snel stabiliteit en duidelijkheid scheppen, zonder interruptie van de keten of verlies van arbeidsplaatsen.''

De Britse vakbonden zijn gefrustreerd over het gebrek aan communicatie van Vion. Volgens John Gorle van de Usdaw-bond kwam het nieuws volstrekt uit de lucht vallen. ''Het is een schok voor onze leden en voor alle werknemers. Er rijzen duidelijk vragen over de toekomstige levensvatbaarheid van Vions Britse activiteiten.''

Eén reactie

  • John*

    boeren in uk dit is jullie kans! zorg dat je als collectief enkele van die fabrieken in handen krijgt. Een eigen boerenbestuur derop en gaan met de banaan.

Of registreer je om te kunnen reageren.