Home

Achtergrond

KRO waarschuwt voor stem op PVV en GroenLinks

De KRO bezorgt woensdag bij 460.000 KRO-leden een brief waarin directievoorzitter Koen Becking stelt dat de radio- en televisieprogramma's in gevaar komen als de PVV of GroenLinks aan de macht komt.

De brief met het stemadvies, waarover NRC Handelsblad vandaag berichtte, staat op de website van de omroep. De KRO roept leden op een krachtig tegengeluid te laten horen.

"Een aantal politieke partijen wil zo drastisch bezuinigen op de publieke omroep dat wij niet langer de programma's kunnen maken die u zo waardeert. GroenLinks en de PVV gaan zelfs zo ver dat omroepverenigingen moeten worden opgeheven'', schrijft Becking. De brief wordt woensdag verspreid met KRO Magazine en de Mikrogids.

De KRO wil wel bezuinigen op bureaucratie en overhead, maar niet op radio- en tv-programma's. Voorbeelden die de omroep noemt, zijn Boer zoekt Vrouw, Spoorloos en Tijd voor Twee.

Een woordvoerster van de KRO vindt het niet raar dat een publieke omroep een negatief stemadvies uitbrengt. ,,We vinden het geen stemadvies, maar we attenderen onze leden op de standpunten van de politieke partijen en de gevolgen die deze kunnen hebben. Dat we de PVV en GroenLinks expliciet noemen, heeft ermee te maken dat zij direct pleiten voor het opheffen van de omroepverenigingen.''

,,Bovendien zijn we een privaatrechtelijke instelling'', vervolgt de KRO-woordvoerster. "Vanuit die positie vinden we dat we best onze leden mogen attenderen op de standpunten van politieke partijen.''

Volgens politicoloog André Krouwel gaat de KRO niet over de schreef. "GroenLinks wil het verzuilde bestel opheffen en de PVV wil nog maar een publieke zender overhouden. Dat betekent het einde van de omroepverenigingen. De KRO staat voor een ideologie en het is niet zo raar dat de omroep zich als zodanig profileert. Sterker nog, Den Haag dwingt de KRO hier tegenwoordig toe. Een ledenloze omroep als de NOS mag natuurlijk geen stemadvies uitbrengen.''

Krouwel heeft nog wel een tip voor PVV-leider Geert Wilders, die het stemadvies van de KRO dinsdag schandalig noemde: "Wilders moet uitrekenen wat hij als belastingbetaler kwijt is aan de KRO om dat bedrag vervolgens in mindering te kunnen brengen op zijn belastingaangifte.''

Administrator

Of registreer je om te kunnen reageren.