Home

Achtergrond 185 x bekeken

'Truckers tanken massaal in België'

Vrachtwagenchauffeurs tanken deze dagen massaal in België als gevolg van een deal die de Verenigde Eigen Rijders Nederland (VERN) heeft gesloten met een oliemaatschappij in dit buurland.

"Onze leden betalen nu in België per liter aan de pomp 25 eurocent minder'', zei VERN-voorzitter Klaas de Waardt vandaag. "Op een volle tank van 1200 liter scheelt dat 300 euro.''

Volgens De Waardt nemen de leden van de VERN massaal de wijk naar België voor hun brandstof. "Een gemiddelde vrachtwagen verbruikt jaarlijks ongeveer 50.000 liter diesel. Het voordeel van tanken in België bedraagt dan 12.500 euro. Je zou wel gek zijn als je dan in Nederland ging tanken.''

De Waardt rekent voor dat gewone weggebruikers nu in België al 10 eurocent minder betalen per liter dan in Nederland. Door de afspraak met de oliemaatschappij neemt het bruto prijsvoordeel volgens de VERN-voorman nu toe tot 25 eurocent per liter.

De VERN, die ongeveer 1250 transportbedrijven vertegenwoordigt, sloot woensdag een akkoord met het kabinet over een pakket maatregelen dat de pijn van de hoge brandstofprijzen moet verzachten. De transportsector slaagde er niet in de gehate verhoging van de dieselaccijns met 3 eurocent en de jaarlijkse indexatie van tafel te krijgen, maar stemde toch in vanwege een reeks compensatiemaatregelen.

Desondanks gaat de VERN door met het protest tegen de accijnsverhoging. "Via deze deal geven wij een signaal af aan politiek Den Haag'', aldus De Waardt. "Nederland is maar drie postzegels groot, het is voor onze leden heel gemakkelijk en voordelig om voortaan in België te tanken. De schatkist krijgt dan helemaal geen accijnzen binnen en dat zal pijn doen bij het ministerie van Financiën. Per saldo kost dit de Nederlandse overheid veel geld.''

Administrator

Of registreer je om te kunnen reageren.