Home

Achtergrond 210 x bekeken

Nog geen cao voor Avebe

Zetmeelbedrijf Avebe krijgt dit jaar geen nieuwe cao.

De onderhandelingen met de vakbonden hebben geen resultaat opgeleverd. Er was een onderhandelingsresultaat, maar dat is door de leden van de vakbonden verworpen. De huidige cao loopt eind december af.

Het zit vast op het extra werk in de zomer, zegt bestuurder Frans Strolenberg van de vakbond CNV. "Dat gaat om vijf dagen in de zomer. Onze leden vinden dat een te zware belasting voor mensen die al in ploegendiensten werken."

Avebe wil de medewerkers totaal 116 uur extra inroosteren voor scholing, werkoverleg en voor extra werk in de zomer. Strolenberg: "Onze leden begrijpen dat Avebe extra uren nodig heeft voor scholing en werkoverleg. Maar die 40 uur extra in de zomer is te veel gevraagd. In januari gaan de onderhandelingen verder."

Over de loonsverhoging bestond geen verschil van mening. De werknemers zouden op 1 januari 3,5 procent meer loon krijgen en op 1 januari 2009 nog eens 2,5 procent. Avebe wil niet reageren.

Of registreer je om te kunnen reageren.