Akkerbouw
Achtergrond
Telersprijs zaaiuien in Goes omhoog
De telersnoteringen voor zaaiuien droog uit de schuur in Goes stijgt met €1,25 voor uien 30 procent grof naar €16,50 tot €18 per 100 kilo.
Voor uien 60 procent grof is de prijs verhoogd met €1,75 naar €16,50 tot €18. Dit is geen enorme verrassing, gezien de positieve marktstemming door het aantal gestegen transacties.
Af-landvoorraden afgeleverd
Sorteerders en verpakkers kochten de afgelopen weken minimaal in. De af-landvoorraden zijn afgeleverd, maar de vraag is gebleven.
De telersnotering van Goes geldt voor levering binnen 3 weken; voor levering voor de kerst wordt rond €19,50 betaald.
De export is aangetrokken mede doordat Brazilië weer uien afneemt. Hierdoor is de prijs van 60 procent grof uien opgetrokken naar hetzelfde prijsniveau als uien 30 procent grof.
Reageren? Login hier
Of registreer je om te kunnen reageren.