Er komt een gecoördineerde landelijke aanpak van de ziekte PRRS (abortus blauw).
Daartoe heeft de commissie varkenshouderij van het Productschap Vee en Vlees vandaag besloten. Doel is te komen tot een hogere gezondheidsstatus van de Nederlandse varkenshouderij.
De afgelopen maanden heeft een werkgroep met vertegenwoordigers van het PVV, de faculteit Diergeneeskunde, de Gezondheidsdienst voor Dieren, de Maatschappij voor Diergeneeskunde, LTO, NVV en Topigs een landelijke aanpak van PRRS onderzocht.
De eerste stap die wordt genomen is een verplichte monitoring van de ziekte op de vermeerderingsbedrijven. ”We willen aansluiten bij al bestaande monitoring voor de ziekte van Aujeszky en de blaasjesziekte”, zegt Alfred van Lenthe van het PVV. Aan de monitoring kan een certificering worden gekoppeld, waarmee de status van bedrijven met betrekking tot PRRS duidelijk wordt.
Een volgende stap is in een varkensarme regio te beginnen met een systematische bestrijding van de ziekte, bijvoorbeeld in Groningen en Friesland. De werkgroep onderzoekt de mogelijkheden in dit gebied en kijkt of er draagvlak is onder de varkenshouders daar.
Een nationale bestrijding van PRRS heeft veel voordelen. PRRS veroorzaakt secundaire infecties die met antibiotica worden bestreden. Door PRRS landelijk tegen te gaan, kan antibioticagebruik worden teruggebracht.
Reageren? Login hier
Of registreer je om te kunnen reageren.