Varkenshouderij

Achtergrond 85 x bekeken 1 reactie

Unifar-zeugenprijs 7 cent omlaag

De Unifar-zeugenprijs daalt volgende week met 7 cent naar 93 cent per kilo. De ISN verlaagt haar zeugenprijs volgende week met 9 cent naar € 1,20 per kilo. Het aanbod van zeugen is groot in heel Europa. Er stoppen veel vermeerderaars als gevolg van de slechte biggenprijzen. Zij stoten hun zeugen af. De overblijvende vermeerderaars kunnen hun oude zeugen met een relatief geringe bijbetaling inwisselen voor nieuwe fokgelten. De opbrengst van de oude zeugen is relatief hoog. Zeugenslachterijen klagen dat zij verlies lijden op het slachten van zeugen, maar willen de zeugen wel graag verwerken. De opbrengst van het zeugenvlees is volgens hen te laag ten opzichte van de inkoopprijs van zeugen.

prognose:

dalend.

Eén reactie

  • no-profile-image

    ff

    ff een berekening. Uitgaanpunten zeug 230 kg levend dus 170 geslacht. UniFar 0.93 * 230 = €214. Vion 1.05 * 170 = € 179. Verschil € 35 euro. Dus de toeslag (incl kosten) bij Vion zou moeten zijn € 35 / 170 = € 0.20. Is dat ook zo ??

Of registreer je om te kunnen reageren.