Rundveehouderij

Nieuws 6171 x bekeken 11 reacties

Jongveeopfok dik 300 euro duurder dan gedacht

Wageningen – Melkveehouders schatten de opfokkosten van een vaars op 994 euro. Als de kosten worden nagerekend met het rekenprogramma JonKos blijken de kosten 1.306 euro per opgefokte vaars. Met de meest recente gegevens worden de kosten zelfs geschat op 1.400 tot 1.800 euro per opgefokte vaars.

De resultaten komen uit het project ‘jongveeopfok: faalkosten en winstkansen’. Om te weten hoe goed melkveehouders de kosten voor opfok van jongvee kennen, zijn 43 melkveehouders bezocht. Hun gemiddelde schatting was 994 euro. In de berekeningen die gemiddeld 1.306 euro opleverde, variëren de kosten van 532 tot 2.862 euro.

De opfok is een van de grootste kostenposten op melkveebedrijven. Uitgaande van 1.400 tot 1.800 euro per opgefokte vaars zijn de kosten gemiddeld circa 13 procent van de kostprijs van melk.

Laatste reacties

  • DenDuuster

    Ik ben nu wel benieuwd hoe diegene met opfokkosten van 532 en 2862 euro zijn opfok heeft geregeld.

  • donkersmelkvee

    @ teuntje93 heel eenvoudig, hoe reken je de stallen en arbeid. Als je nieuwe stallen bouwd (super de luxe alles er op en er aan) en je telt je arbeid a 100 euro per uur dan zit je zo aan 3000 euro per vaars.

    Daar tegenover, als je gebouwen niet telt, arbeid niet telt en voermachines niet meetelt bij de jongveeopfok en je neemt dat je alleen maar (gratis!!) restmelk aan je kalveren voert, dan kosten ze niet veel.

  • hoffland dairy

    Als Wijnand zulke extreme opfokkosten (532 en 2862) in de practijk tegen komt moet hij wel effe uitleggen hoe dat kan. Niet zomaar wat nummers de wereld inslingeren.

  • alco1

    De één heeft zijn berekening vanuit hobby oogpunt. De ander berekend ook de dure grond, nieuwbouw gebouwen en arbeidsuren mee.

  • DenDuuster

    Voor een representatief onderzoek dienen toch dezelfde punten meegenomen worden?

  • koestal

    dan moet gewoon de melkprijs omhoog,even melden bij je cooperatie !

  • baaien

    2800 euro?? hij mag bij mij wel vaarzen kopen voor 2000 hoor, maken we beide nog winst...:D

    vuistregel, 2 euro per dier per dag...ga je uit van afkalftijd van 2 jaar kost het dus 1500 euro...

  • pepper1

    Als je deze reken methode net zo voor melk toepast dan kost een liter eigenlijk 40 a 50 cent

  • koestal

    onze boekhouder had dat ook al gezien,hij vind alles te duur ,behalve de rekeningen die hij ons zelf stuurt

  • brouwer112-c1

    het is de overheid met zijn te hoge excretienormen voor jongvee die jongveeopfok onodig duur maakt.
    met name voor gespecialiceerde bedrijven .
    ben al 10 jaar zon opfokker, en doe dit met hoofdzakelijk graskuil en zo min mogelijk krachtvoer
    in de zomer weidegang voor de pinken en vaarzen,maar de laatste jaren steeds minder grasgroei
    had ik 10 jaar geleden 15 ha grasland nodig, dat is nu 20 ha voor het zelfde jongvee
    ook steeds meer problemen met zuigers en urinedrinkers ondanks mineralen voeren
    het is kort gezegd UITHOLLING VAN JE BEDRIJF waar de kostenkant steeds verder doorstijgt door dit mestbeleid

  • jan1966

    @koestal; LOL :))

Laad alle reacties (7)

Of registreer je om te kunnen reageren.