Barneveld – De importban voor pluimvee en pluimveeproducten uit de provincie Utrecht die Rusland deze week heeft ingesteld, heeft ertoe geleid dat een koppel eendagskuikens bestemd voor de Russische markt moest worden vernietigd omdat er geen alternatieve afzetmogelijkheid voor te vinden was.
De schadepost voor de betreffende broederij bedroeg 100.000 euro. Dit meldde secretaris Henk Hulsbergen tijdens de vergadering van de sectorcommissie pluimveevlees van het Productschap Pluimvee en Eieren.
Rusland stelde tegen de verwachting in toch een importverbod in voor drie maanden voor pluimveeproducten uit de provincie Utrecht in verband met de uitbraak van laagpathogene vogelgriep in Hagestein. Er is met de Russen en de andere landen van de Douane-unie (Wit Rusland en Kazachstan) onderhandeld over aanpassingen aan het exportcertificaat, waarbij export gewoon kan blijven doorgaan, uitgezonderd producten uit de zone van 1 kilometer rond het besmette bedrijf. De NVWA geeft sinds begin deze maand dan ook, inspelend op deze situatie exportcertificaten af. Tot nu toe zijn er geen problemen met andere exportbestemmingen.
Eén reactie
Reageren? Login hier
Of registreer je om te kunnen reageren.