9 feb 2012

Nieuws

Huidige trekkerrijder krijgt trekkerrijbewijs zonder examen

  Algemeen
7286 4

Den Haag – Iedereen die nu op een trekker rijdt, mag dit blijven doen. Bij de ontwikkeling van het nieuwe trekkerrijbewijs (T-rijbewijs) komt een overgangsregeling waarbij mensen met tenminste het B-rijbewijs (personenauto) of het trekkercertificaat hebben, het T-rijbewijs niet opnieuw hoeven halen. Dat schrijft minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu in een brief aan de Tweede Kamer.
001_boerderij-image-AGD580709I01.jpg

Schultz van Haegen geeft op het moment vorm aan het nieuwe trekkerrijbewijs. Het is de bedoeling dat het nieuwe rijbewijs per 1 januari 2014 wordt ingevoerd.

Vóór invoering van het nieuwe T-rijbewijs kunnen mensen nog de examen doen voor het trekkercertificaat. Dit kan tot drie jaar na het behalen van het trekkercertificaat worden omgewisseld voor het T-rijbewijs. De opleiding voor het trekkercertificaat wordt wel meer aangepast aan de eisen voor het T-rijbewijs. Dit betekent dat in de opleiding meer aandacht komt voor verkeersveiligheid. Daarnaast zal er aandacht zijn voor de arbo-aspecten en het veilig aan- en afkoppelen van een wagen.

Jongeren kunnen vanaf een leeftijd van 15,5 jaar het theorie-examen voor het  T-rijbewijs halen, praktijkexamen mag vanaf hun zestiende.
Bestuurders met een vrachtwagenrijbewijs (C-rijbewijs) hoeven geen examen te doen voor het trekkerrijbewijs.

door Mariska Vermaas 9 feb 2012 laatste update: 9 feb 2012