6 feb 2012

Artikel

Op de Duitse en Nederlandse varkensmarkt heerst deze week grote onduidelijkheid over de richting waarin de varkensprijzen zich moeten begeven. Het aanbod van vleesvarkens is niet groot en varkensvlees levert deze week enkele centen per kilo meer op dan vorige week.
001_boerderij-image-AGD580482I01.jpg

De verbazing onder vleesvarkenshouders was afgelopen vrijdag dan ook zeer groot, dat e Duitse slachterijen Tönnies en Vion Nord verlaagden hun noteringen afgelopen vrijdag met 4 cent verlaagden naar € 1,56 per kilo geslacht-gewicht franco slachterij.

De Vereinigungsprijs van de Duitse varkenshouders bleef onveranderd op € 1,60 per kilo. De verwachtingsprijzen van de Nederlandse Vakbond Varkenshouders en de beurs stegen afgelopen vrijdag met 1 cent naar respectievelijk € 1,54 en € 1,58.

Vion was gisteren door alle verwarring in Duitsland voor Nederland niet in staat een beslissing te nemen over zijn varkensprijs voor deze week.

Prognose: prijs gelijk.

door Derk Klein Kranenberg 6 feb 2012 laatste update: 6 feb 2012