31 aug 2010

Artikel

Winstverdubbeling FrieslandCampina


FrieslandCampina heeft een goed eerste halfjaar 2010 achter de rug.
001_boerderij-image-AGD158111I01.jpg

De netto-omzet nam toe ten opzichte van het eerste halfjaar 2009 met 5,5 procent toe naar 4,3 miljard euro. De winst verdubbelde naar 156 miljoen euro.

Dit heeft het bedrtijf bekend gemaakt. Vooral de verkopen van basis- en speciaalingrediënten aan de voedingsmiddelenindustrie en consumentenproducten in Azië en Afrika droegen bij aan het positieve resultaat. Merken als Frisian Flag (Indonesië), Peak (Nigeria), Foremost (Thailand) en Friso (baby- en kindervoeding) deden het bijzonder goed. Bij de kazen deden de Noord-Hollandse kaas en Milner het goed.

De garantieprijs voor de door leden-melkveehouders van FrieslandCampina geleverde melk nam met 16 procent toe tot €30,25 per 100 kilo melk. De prestatietoeslag zou op basis van het eerste halfjaar uitkomen op €1,33 euro per 100 kilo melk. Daarmee bedraagt de pro forma melkprijs (garantieprijs plus prestatietoeslag) €31,58 per 100 kilo melk.

Cees ’t Hart, hoogste directeur van Koninklijke FrieslandCampina, is tevreden over de resultaatontwikkeling in de eerste helft van 2010. ’t Hart: "In de markt doen we het goed. Daarnaast is de forse verbetering van de winst ook het concrete bewijs van het succes van de fusie. Als fusiebedrijf kunnen we beter en vooral efficiënter inspelen op de ontwikkelingen in de markt. We lopen dan ook voor op het realiseren van onze synergiedoelstelling. In Azië en Afrika verloopt de volumeontwikkeling goed. Vooral in Azië hebben we kunnen profiteren van het herstel van de economie en hebben we de prijsverhogingen van grondstoffen goed kunnen doorberekenen in verkoopprijzen. Gunstig is de lagere koers van de euro ten opzichte van vele lokale valuta en de dollar."

door Klaas van der Horst 31 aug 2010 laatste update: 31 aug 2010