Omdat de landbouw ook een energieproducent wordt zijn energie- en voedselprijzen zijn steeds meer onderling afhankelijk.
Dat concludeert het Landbouweconomisch Instituut LEI in een studie. Prijsschommelingen op de korte termijn zijn onvermijdelijk, maar op de langere termijn dalen de prijzen voor voedingsgewassen verder.
Omdat overheidsbeleid de productie van biobrandstoffen stevig ondersteunt, zal de productie van biodiesel en bio-ethanol de komende jaren verder toenemen. De waarde van gewassen als mais, suikerriet en koolzaad wordt daardoor mede bepaald door hun concurrentiekracht tegenover aardolie, een fossiele brandstof die uitgeput raakt.
Toch denkt het LEI dat het prijsstuwende effect dat de opkomst van biobrandstoffen met zich mee neemt tijdelijk is. Tot 2030 tonen de scenario’s met hoge en lage aardolieprijzen een prijsverschil van minder dan 10 procent voor landbouwproducten.