15 feb 2008

Artikel

Winterbloemkool uitzonderlijk vroeg oogstrijp


De eerste winterbloemkool is dit jaar uitzonderlijk vroeg oogstrijp.
001_boerderij-image-AGD122875I01.jpg

Hobbytuinder Gerrit-Jan Ramaker uit het Noord-Hollandse Slootdorp keek verrast op toen bleek dat de eerste kooltjes op zijn tuin al groot genoeg waren om te snijden.

Normaal begint hij veel later met het snijden, vorig jaar was de eerste kool pas met Pasen oogstrijp. "Mijn leverancier leverde relatief grote planten, maar zo vroeg bloemkool heb ik het niet eerder meegemaakt. En dat voor kool in het open veld tussen de akkerbouwgewassen. Collegatuinders hadden het al over wel erg late herfstbloemkool, maar het is toch echt winterbloemkool."

Gezien de lichte tot matige vorst die voor de komende nachten wordt voorspeld, denkt de hobbytuinder er over de kleinere kooltjes maar af te dekken om schade door de vorst te voorkomen.

door John Ramaker 15 feb 2008 laatste update: 15 feb 2008