• Sitemap
  • Trefwoord
  • Contact
  • Abonneren
  • Adverteren
  • SMS
  • Registreren
  • Log in

ONZE PARTNER

home Algemeen Nieuws

nieuws

Gezamenlijk onderzoek naar MRSA-bacterie

08 feb 2010 18:42


Onderzoekers van verschillende instituten gaan samen onderzoek doen naar de verspreiding van de MRSA-bacterie op vleeskuikenbedrijven en bij vleeskuikenhouders.

Dat meldt het Productschap Pluimvee en Eieren (PPE), medefinancier van het project.

Het onderzoek wordt uitgevoerd door RIVM, GD, CVI en WUR. De vleeskuikensector maakt deel uit van een begeleidingscommissie. Het onderzoek is een vervolg op een eerder onderzoek naar de MRSA-bacterie bij slachterijen, waar 35 procent van de koppels besmet bleek. Daarbij is echter alleen naar koppels aan de slachtlijn gekeken.

De onderzoekers hopen nu in beeld te krijgen in welke mate de bacterie voorkomt op vleeskuikenbedrijven, bij de mensen die daar werkzaam zijn en bij hun familieleden. Daarvoor worden verschillende monsters genomen bij de dieren, in de stal, bij vleeskuikenhouders, medewerkers en gezinsleden en in het woonhuis. Daarnaast wordt via enquêtes gekeken naar de transmissie van pluimvee op mensen, de risicofactoren voor MRSA in de vleeskuikenhouderij en mogelijke interventiemaatregelen.

De onderzoekers wilden 200 bedrijven onderzoeken. De sector vond dat echter een te grote omvang om mee te beginnen. De steekproef is daarom in eerste instantie teruggebracht tot vijftig bedrijven. Eerst worden tien bedrijven onderzocht om de juiste manier van monstername en analyse te bepalen, waarna deze technieken op veertig andere bedrijven worden toegepast. Aan de hand van deze resultaten wordt bepaald of er onderzoek op grotere schaal nodig is. Het onderzoek zal naar verwachting twee jaar duren. Omdat er nog geen zekerheid is over de financiering van het project staat nog niet vast wanneer de resultaten bekend zijn, maar de onderzoekers hopen zo snel mogelijk te beginnen.


Bron: Agrarisch Dagblad auteur: Margje de Graaff

Reageren Lees reacties (5)

Doorsturen Afdrukken

marktinformatie

M'meer poters €39,00 normal
vrij vleeskuiken € 0,82-0,84 normal
Vleuten ges var € 1,24-1,26 normal
Vleuten big € 35 normal
slachtkoe P- €2,20 normal
Noord Oost Zuid West

laatste marktanalyses

nieuwste boerenfoto's

Kandidaten voor kalenders 2011 (2)
Boerenfoto's van boerentrots (afl. 11)
Resultaat 1 t/m 4 van 4

meest bekeken fotoreportages

meest bekeken video's

Bel mij Nieuwsbrief Bel mij - Nieuwsbrief

weblogs van redacteuren

boerderij-discussie

nu op Ophetland.tv

laatste reacties op reportages


laatste reacties op nieuws

laatste reacties op weblogs

Boerderijshop Proefabonnement