• Sitemap
  • Trefwoord
  • Contact
  • Abonneren
  • Adverteren
  • SMS
  • Registreren
  • Log in
home Algemeen Nieuws

nieuws

Franse staat klaagt supermarkten aan

30 okt 2009 08:00


De Franse staat heeft negen grote winkelbedrijven waaronder alle zes grote supermarktketens voor de rechter gedaagd.

De bedrijven worden verdacht van misbruiken in de contracten met leveranciers. De concurrentiedienst heeft meer dan 500 overeenkomsten ontdekt die belangrijke onevenwichtigheden zouden vertonen tussen de rechten en verplichtingen van de partijen. Tot de gedaagde bedrijven behoren supermarktketens Carrefour, Cora, Auchan en Leclerc.

Volgens staatssecretaris voor handel en consumptie Hervé Novell verplichten zij leveranciers om onverkochte waren tegen de volle prijs terug te nemen of de kosten te betalen voor gedwongen afschrijvingen op de voorraden. De bedrijven moeten nu verschijnen voor een handelstribunaal dat hen tot maximaal twee miljoen euro boete op kan leggen.

Zowel in de melksector als in groente en fruit stellen de boeren en tuinders dat de winkelbedrijven een te groot deel van de uiteindelijke marges naar zich toetrekken.


Bron: Agrarisch Dagblad auteur: Ruud Peijs

Reageren Lees reacties (5)

Doorsturen Afdrukken

marktinformatie

PCA vroege €11,80-14,00 normal
EU voergerst € 188,00 normal
Deense var € 1,29 normal
E'oord zaaiui 60% € 13-15 normal
Franse var € 1,229 normal
Noord Oost Zuid West

laatste marktanalyses

mooiste foto's op Tractorfan.nl

meest bekeken fotoreportages

meest bekeken video's

Bel mij Nieuwsbrief Bel mij - Nieuwsbrief

weblogs van redacteuren

boerderij-discussie

samenvatting van discussies

nu op Ophetland.tv

laatste reacties op reportages

laatste reacties op nieuws

laatste reacties op weblogs

Boerderijshop Proefabonnement